• Rehabilitace
    REHABILITAČNÍ A LÁZEŇSKÉ
    SANATORIUM
    pro bolesti v zádech s regeneračním studiem

Rehabilitační a lázeňské sanatorium pro bolesti v zádech   Znojmo Lázeňství • Rehabilitace • Wellness

Vývoj Sanatoria MUDr. Milana Podlipného - Sanatoria Znojmo s.r.o.

Vývoj zařízení prošel (a prochází) pěti etapami.


První etapa

První etapou bylo vytvoření Ordinace pro bolesti v zádech dne 1.11.1989 v rámci státního rehabilitačního oddělení nemocnice Znojmo. Zde pracoval MUDr. Milan Podlipný a 2 rehabilitační pracovnice.

Druhá etapa

Druhá etapa začala otevřením privátní Ordinace pro bolesti v zádech na Vídeňské ulici ve Znojmě dne 1.2.2003. I v této ordinaci pracoval MUDr. Milan Podlipný, dále zdravotní sestra, sestra na fyzikální léčbě, postupně masér a rehabilitační pracovnice.

Třetí etapa

Třetí etapa byla završena vybudováním a slavnostním otevřením Sanatoria pro bolesti v zádech s regeneračním studiem na ploše 600 m2 ve třech podlažích domu na Divišově náměstí 10 ve Znojmě dne 2.11.1998. Zde začalo pracovat 2O zdravotníků pod vedením majitele a primáře MUDr. Milana Podlipného - 3 lékaři, vrchní sestra, zdravotní sestry, recepční, rehabilitační pracovnice, maséři, lázeňské.

Čtvrtá etapa

Čtvrtá etapa probíhala od otevření Sanatoria 2.11.1998 do konce roku 2017. Pracovali zde 3 lékaři - kromě primáře (rehabilitace, lázeňství, akupunktura, EAV-elektroakupunktura dle dr. Volla) zde pracují 2 rehabilitační lékaři (jeden původně neurolog, druhý dětský neurolog). Rozšířili jsme služby například o kosmetické masáže obličeje, reflexní masáže plosek nohou a ruční lymfatické masáže (celé tělo, hlava + obličej, končetiny). V recepci Sanatoria se pravidelně střídají výstavy regionálních výtvarníků.

Pátá etapa

Pátá etapa začala 1.1.2018 převedením z fyzické osoby na osobu právnickou - Sanatorium Znojmo s.r.o. a trvá dosud. V roce 2018 bylo vybudováno další kompletní fyzioterapeutické pracoviště. V roce 2019 k nám nastoupili dva magistři fyzioterapie. Celkem zde pracuje pět fyzioterapeutů. V roce 2021 posílil náš kolektiv již čtvrtý rehabilitační lékař.

Od roku 2008 zajišťujeme výuku a odbornou praxi studentů Vyšší zdravotní školy ve Znojmě a od roku 2009 jsme výukovým a školicícm pracovištěm studentů Jihočeské university v Českých Budějovicích - fakulta Zdravotně sociální, obor fyzioterapie.